Дома Тагови еликсир

Таг: еликсир

Против карцином: секое утро пијте го овој напиток

Морковот го подобрува видот, делотворно делува против карцином а кожата ја прави млада и здрава.  Ова е рецепт за долг живот, а се прави од...

Екстремно брзо: по оброк испијте го ОВА за да ги изгорите...

Овој чудесен еликсир ќе го забрза вашиот метаболизам и процесот за согорување на калориите! Потребни состојки: 1 голем зрел цитрон 1 лажица мед Постапка: 1.Цитронот, по можност ладен, исечете...

Еликсир од ѓумбир и лук против вирози, за јакнење на имунитет...

Здраво! Би сакала да го споделам со вас рецептот за овој еликсир, бидејќи веќе две години го правиме во нашето семејство и никој досега...

БОРОВИНКИ ВО МЕД – еликсир за крвните садови и за имунитетот

Оваа моќна мешавина особено им се препорачува на лица со слаб имунитет, кај недостиг на апетит, за опоравување после операција и тешка болест, успешно...

Ви ја откриваме тајната состојка за слабеење – ја нарекуваат и...

Славните одамна почнаа да го обожуваат овој т.н. еликсир на младоста Можеби зелените кашести сокови не ви се први на списокот од најдраги оброци, но...

Овој еликсир со цитрон изедете го после ручек – ќе ги...

Овој чудесен еликсир ќе го забрза вашиот метаболизам и процесот за согорување на калориите!   Потребни состојки: 1 голем зрел цитрон 1 лажица мед Постапка: 1.Цитронот, по можност ладен, исечете...

Овој еликсир го продолжува животот! Пробајте го уште денес!

Морковот го подобрува видот, делотворно делува против карцином а кожата ја прави млада и здрава.  Ова е рецепт за долг живот, а се прави од...

Цитрон и мед – еликсир за убавина и здравје кој согорува...

Цитронот е познат како антиоксидант и по своето антибактериско делување. ​ Богат е со витаминин Ц, а содржи и витамини: А, Б, Д, Е, како и...