Дома Тагови едноставен колач

Таг: едноставен колач

КОЛАЧ СО МАЛИНИ И ЈОГУРТ: Одлична комбинација од мек пандишпан и...

КОЛАЧ СО МАЛИНИ И ЈОГУРТ: Одлична комбинација од мек пандишпан и бобесто овошје. Мек колач со малини кој сите го сакаат. Жолтиот колач е...

Пита со јаболка која се топи во уста! За 5 минути...

Пита со јаболка која се топи во уста! За 5 минути – брзо, едноставно и многу вкусно. Запишете си го овој рецепт и пригответе...

НЕСКВИК КОЛАЧ: Толку многу го фалеа, што морав да го направам

Фантастичен Несвик колач! Толку многу го испофалија што морав да го направам. Фантазија од колач! Многу едноставно и лесно се подготвува а вкусот му...

ЕДНОСТАВЕН КОЛАЧ ЗА СЕКАКВИ ПРИГОДИ: Сочен, брз и совршен, мерки со...

Доколку ги сакате овој тип на колачи наречени „шербетни“, како што е познатата „раванија“, тогаш сигурно ќе уживате во нашиот избор на рецепти. Првиот...

БРЗ КОЛАЧ ЗА СЕКОЈ ДЕН: Без јајца и без миксер, кога...

Овој колач толку лесно и едноставно се приготвува, а толку многу е вкусен, што можам да го јадам речиси секој ден. Состојките се евтини...

ЦРНО БЕЛ ГРИЗ КОЛАЧ: За секој ден, едноставен, со евтини состојки,...

Ако ги сакате колачите со гриз, тогаш овој ќе ви стане еден од омилените. Се приготвува брзо и на недноставен начин, а се користат...

КОЛАЧ СО ГРИЗ И КОКОС: без миксер, само соединете ги состојките,...

„Овој колач го посветувам на мојата машка публика за да ги изненадат своите сопруги кога ќе се вратат од работа. Колачот е брзо готов...

НЕОДОЛИВ КОЛАЧ СО ЈАГОДИ: За 8 минути, децата најмногу го сакаат,...

Искористете ја сезоната на јагодите и направете го овој многу вкусен, мирисен и сочен колач кој децата го обожаваат. Кога и да го приготвам...

НАЈДОБАР ДЕСЕРТ ЗА 5 МИНУТИ: Толку е лесен, а вкусен, што...

Ако сакате некој вкусен колач кој се приготвува за само пет минути и за кој ќе извалкате многу малку садови, а дома имате едно...

БАЈАЖДЕРА: Секој својот коњ најмногу го фали, така и јас, мојот...

Има безброј рецепти за бајадера, а состојките главно се исти, но во мојот рецепт количините се различни. Како што е познато, секој својот коња...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"