Дома Тагови едноставен колач

Таг: едноставен колач

НАЈБРЗИ ЈАФА КОЛАЧИ – СЕ ТОПАТ ВО УСТА: Едноставен и многу...

Јас како „смотана“ ги обожавам едноставните рецепти, а овој е токму таков, со многу лесна постапка, кој секој може да го направи. Наместо јафа...

КОЛАЧ СО ОРЕВИ ЗА 20 МИНУТИ: Измати, излеј и испечи, состојките...

Ако ви треба некој брз и вкусен колач, верувајте дека овој ќе ви стане омилен. Се приготвува од состојки кои веќе ги имате во...

МНОГУ ЛЕСЕН РЕЦЕПТ ЗА КОЛАЧ СО МАЛИНИ: Сите состојки ставете ги...

За подготовка на овој едноставен колач со малини ќе ви биде потребен само блендер или пак, користете миксер. Наместо малини може да користите боровинки,...

Најубавиот старински колач „Чудо од 2 јајца“ со пудинг – Запишете...

Најубавиот старински колач кој некаде е запишан како „чудо од две јајца“, а некаде едноставно „колач со жолт фил“. Како и да е, колачот...

„Едвај малку се излади, а внук ми со другар му половина...

На многумина им е познат како „Црн колач без јајца“ или „какао коцки“, а сигурно ќе го најдете запишан во тефтерот на вашата мајка...

ИМА ВКУС НА КРЕМАСТАТА РЕСАНА-БИСКВИТ: едноставен колач со пудинг и кекси,...

Ова е нешто лесно, толку едноставно (особено за дамите кои немаат многу искуство во приготвување на комплицирани колачи, ниту време), а толку чоколадно и...

ЧУДО ОД ЧОКОЛАДО: Кремаст, воздушест и превкусен десерт кој се топи...

Кремаст, воздушест и превкусен колач од чоколадо кој сите ќе ве воодушеви. Одлично се сече, па можете да го послужите како торта или како...

Чаша брашно, чаша јогурт и 2 јајца – рецепт кој никогаш...

Постојат рецепти кои се совршени токму поради нивната едноставност. Се приготвуваат од комбинација на само неколку состојки, но во точна мера помешани се претвораат...

МЛЕЧЕН ДЕСЕРТ КОЈ НЕ СЕ ПЕЧЕ: без јајца, а сепак е...

БЕЗ печење - БЕЗ желатин - БЕЗ јајца - Одличен млечен ДЕСЕРТ за 5 минути кој можете да го послужите со кафе или чај....

МНОГУ БРЗ КЕКС КОЛАЧ ЗА 10 МИНУТИ: Подобар колач без брашно...

Многу едноставен колач кој се приготвува од вообичаени состојки. За сите љубители на чоколадниот вкус, ќе бидат воодушевени од оваа многу вкусна комбинација: пудинг...