Дома Тагови дуња

Таг: дуња

Дуњите лекуваат анемија, кашлица, дијареа, несоница а семките штитат од рак

-Во Македонија во 2016 година биле произведени 1279 тони дуњи.- Лековити својства на дуњата: -Го помага слабеењето -Го смирува проливот -Ја подмладува и хидратизира кожата -Се користи против акни -Помага...

Дуњите се одличен лек за желудникот, цревата и белите дробови ако...

Што се' може да лекува дуњата – рецептите се најдолу во текстот. -Лековити се и плодовите и листовите и семето, а посебно сокот и сирупот....

Ги прашавме искусните домаќинки: Еве како се вари слатко од дуњи...

Сега е вистински време да ги завиткате ракавите и да започнете со приготвување на зимница. А потоа, кога ќе дојде зимата, че си ги...

Слатко од рендани дуњи со ореви

Потребни состојки: 700-800 г рендани дуњи 1 кг шеќер 300 мл вода 1 лимон 100 г сечкани ореви Деталите погледнете ги во видеото: https://youtu.be/58zD-uglZiE