Дома Тагови драчевски сирењачиња

Таг: драчевски сирењачиња

Драчевски сирењачиња: вкусни, меки, миризливи

Фото и рецепт: Зорица Наумовска Потребни состојки: 500 г брашно 1 лажица сол 1 лажиче шеќер 1 сув квасец Млака вода Постапка: Со млака вода се замесува тесто, па се остава на...