Дома Тагови домати

Таг: домати

Залијте ги доматите со млеко денес, а утре гледајте што ќе...

Одлично природно ѓубриво и најдобар пестицид против растителни вошки. Покрај водата што најногу им е потребна, можете повремено да ги наводнувате растенијата и со...

Одлучила да ја открие својата тајна: на овој начин ќе добиете...

Доколку сте љубител на домашно одгледан зеленчук и ја сакате работата во градина, тогаш веруваме дека ќе бидете воодушевени кога ќе го прочитате овој...

Сок од домати на 2 начини: ги топи масните наслаги, лекува...

Доматите традиционално многу често се присутни на нашите трпези. Тие се идеална храна, особено за топлите периоди кои се пред нас. Богати се со...

Ги топи мастите како луд, нема да ви се верува како...

Една од најтешките предизвици за една жена со вишок килограми е да ги намали истите ама на здрав начин. Голем број од нив подлегнуваат...

Свекрвино око: за појадок или предјадење – изненадете ги вашите свекрви

Фото и рецепт: Гаврилов Ѓорѓиева Билјана Потребни состојки: -домати -сирење или урда -пиперки или печурки -јајца -магдонос, лук, масло Постапка: Шест домати (може и 12, 14, 15... :D ) се длабат од...

Популарно луто макало со везени пиперки, зелени домати и компири

Фото и рецепт: Анита Стојановска Потребни состојки: 3 зелени домати 4 везени пиперки лути 3-4 компири 3-4 чешниња лукче сол имасло по вкус Постапка: Ова е доста популарно макало во Македонија а...

Традиционално македонско макало

Фото и рецепт: Славица Георге Потребни состојки: 10 пиперки 1 печена лута пиперка 2 црвени домати 5 гранчиња магдонос 5-6 чешниња лук Масло по потреба, сол Постапка: Пиперките убаво измијте ги, избришете ги...

Кога истовремено јадете домати и краставици, вие си наштетувате на вашиот...

Многу често, речиси секојдневно ни се случува, после оброкот за ручек, да се чувствуваме уморно, да чувствуваме тежина во стомакот, надуеност, поспаност. Сето тоа во...

Радикално чистење на цревата за 48 часа – навечер испијте го...

Можно е да се исчистат цревата во рекордно време, но за тоа е потребно многу одрекување и добра волја. Се сомневате дека можете само за...