Дома Тагови доматен сос

Таг: доматен сос

Домашен салса сос: Не ја чекам зимата без него, вкусен додаток...

Здраво на сите. Веднаш да ви кажам дека не сум сигурна дали ова е „вистинската“ салса, но за мене е најдобра и незаменлива. Со...

СОС ОД ДОМАТИ: Без шеќер и без конзерванси, а може да...

Рецепт за домашен сос од домати без шеќер и конзерванс, многу е вкусен и здрав, а може да се пие и како сок. Доматите...

Густ сос од домати за зима – се прави лесно и...

Вкусен и толку лесен за подготовка и не одзема многу време, готов е за еден час. Ќе ви требаат неколку состојки и ќе уживате...

Најдобрата КАФЕАНСКА САЛЦА: Се приготвува за само неколку минути а има...

Салцата е една од омилените закуски и сосови, бидејќи совршено одговара да се јаде со кое било јадења, а може да се јаде и...

Густ сос од домати за зимница – неодоливо е вкусен, се...

Сос од домати кој е толку вкусен, а толку едноставен за приготвување и не одзема многу време, за неколку минути работа и сосот е...

ЌОФТЕ ВО ДОМАТЕН СОС брз, лесен ручек без пржење

Ручек - прсти да излижеш! Потребни состојки: 500 г мелено месо 1 јајце 1 главица кромид ситно сечкан 1 чешне лук ситно сечкано 2 лажици презли 1 лажица вегета 1 лажица масло Сол,...

Болоњезе сос: оригинален рецепт од еден италијански ресторан

Многу вкусен сос! Потребни состојки: 250 г мелено јунешко месо 250 г мелено свинско месо 100 г сланина 50 г концентрат од доматен сос 50 г путер 3 лажици маслиново масло 1...

Трикови од стар готвач: како да го скратите времето на готвењето...

Секојдневното приготвување на оброците не треба да ви одзема многу од вашето време. Со овие совети и паметно планирање можете значително да го скратите...

Лек за висок шеќер: на расолницата додадете и само две состојки...

Расолницата од кисела зелка е добар лек за дијабетичари, бидејќи го намалува шеќерот во крвта и го подобрува варењето. Корисно е секојдневно да се пие...

Соган Долма: Традиционално јадење – полнет кромид

Изненадете ги домашните со некое ново, интересно јадење. Деталната постапка за приготвувањето на ова превкусно јадење е објаснето во видео рецептот. Ова традиционално јадење задолжително...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"