Дома Тагови домашно слатко

Таг: домашно слатко

СЛАТКО ОД ДИВИ ЗЕЛЕНИ СМОКВИ: Омилено му е на сопругот, кога...

Искористете ги преостанатите смокви и направете слатко, без разлика од кој вид е дрвото. Ние во дворот имаме дива смоква која со вкусот не...

СЛАТКО ОД ЈАГОДИ – детален рецепт со точни мерки, нема конзерванси...

Јагодите може да ги јадете и вон сезона со ова превкусно слатко кое понекогаш и самостојно може да се послужи како десерт, но може...

Слатко од јагоди за 30 минути, рецепт со точни мерки и...

Погледнете како на најлесен начин можете да направите најубаво слатко од јагоди. Ова слатко навистина е фантастично, сè што ви е потребно се јагоди,...

Слатко од сливи полнети со бадем – мора да го скриете...

Фото и рецепт: Драгана Ѓорѓевиќ Едно од поубавите слатка кои го одбележуваат летото. Потребни состојки: 1 кг сливи 1 кг шеќер 1 лимон 2 лажици вар зачини по желба излупени бадеми 35-40 300...