Дома Тагови домашно манчмалоу

Таг: домашно манчмалоу

МАНЧМАЛОУ КОЛАЧ за сечиј џеб: Пенест десерт прелиен со чоколадна глазура,...

Maнчмалоу е познат деликатес и наместо да го купувате, направете го сами дома со едноставни и евтини состојки. Подготовката е многу едноставна, прелијте ги...

МАНЧМАЛОУ КОЛАЧ СО МЕРКА НА ЛАЖИЦИ: Сите уживавме во него и...

Постојат многу верзии на мачмалоу тортата, но горе-долу состојките се тие. Јас имам две верзии кои напречно си ги правам, во зависност што ми...

Не ви треба посебна пригода за да го направите овој МАНЧМАЛОУ...

Често дома ни се случува да ни се јаде нешто благо, а тоа да не е чоколадо, а сепак да е вкусно и лесно....

Има многу рецепти за манчмалоу, но овој е најкремастиот од кој...

Овој колач лесно се подготвува, нема да ви одземе многу време и е евтин. Од многу рецепти за манчмалоу, го издвојуваме токму овој кој...

Манчмалоу колач – брз, евтин и многу вкусен

Фото и рецепт: Бранкица Спасиќ Превкусно домашно манчмалоу, со идентичен вкус на оригиналот. Излегуваат многу парчиња, не е тешко да се направи и не одзема...