Дома Тагови домашни лепчиња

Таг: домашни лепчиња

Лепчиња за појадок или вечера – можете да ги полните со...

Многу се вкусни и идеални се за појадок или вечера. Ако ви е тестото замесено, лепчињата релативно брзо се печат врз загреана тава. Потребни состојки: 500...

Едночасовни лепчиња – се прават за еден час и моите деца...

One hour rolls! Фантастични печива кои како што самиот назив кажува – се прават за еден час. Моите деца ги обожуваат. Рецептот одамна го пронајдов...