Дома Тагови домашни кроасани

Таг: домашни кроасани

Неверојатно добар рецепт за кифлички од лиснато тесто – брзо, вкусно...

Неверојатно добар рецепт за кифлички од лиснато тесто - брзо, вкусно и лесно. Запишете си го овој рецепт и испробајте го, ќе направите перфектни...

КРОАСАНИ ПОДОБРИ ОД КИФЛИ: Ги правам трипати неделно, ги јадеме за...

Овие кроасани се толку многу вкусни, што ги правам најмалку трипати неделно. Рецептот го научив од баба ми која исто така, редовно ги подготвуваше....

Ако не знаете што е пена, тогаш пробајте ги овие совршени...

Тестото е душа, многу меко и убаво, а кифлите излекуваат лесни како пердув, меки како пена. Ако не знаете што е пена-тесто, тогаш пробајте...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"