Дома Тагови домашна салама

Таг: домашна салама

НОВОГОДИШНО ЛАДНО ПРЕДЈАДЕЊЕ: Го правам преку цела година, никогаш не е...

Ладните предјадења се омилени на свечените трпези затоа што изобилуваат со силни и впечатливи вкусови, лесни се за јадење и буквално се топат во...

НАПРАВЕТЕ СИ ДОМАШНА САЛАМА: во рерна или со варење, пилешка колбасица...

Направете си домашна салама која ќе ве освои со вкус, а посебно со леснотијата која што се прави. Може да се спрема на два...

Рецепт за домашна, здрава и многу вкусна салама

Оваа салама можете да ја направите од какво месо сакате, пилешко, мисиркино или некое друго месо. Во однос на индустриската салама не се разликува...