Дома Тагови Домашна пилешка супа

Таг: Домашна пилешка супа

ЧОРБА СО ПИЛЕШКИ ЏИГЕР: Здрава, вкусна и економична, една од најдобрите

Откако научив да ја правам оваа чорбичка, редовно ја има на нашата трпеза, а осбено ја сакаат децата и постојано ме прашуваат: „Мама, кога...

Пилешка турска супа која го подига и закрепнува телото и му...

Иако изгледа многу едноставно за правење, мора да внимавате на одредени ситници, доколку сакате вашата супа да биде вкусна и да го извлече нутритивниот...

Храна како лек: Зошто пилешката супа ја нарекуваат “Пеницилин”?

Пилешката супа има значително добро влијание врз прочистувањето на затнатиот нос, а помага и во намалување на слузта во белите дробови, како и на...

Домашна пилешка супа: вкусна и лековита

Фото и рецепт: Елисавета Георгијовска Потребни состојки: 1-2 пилешки копани варени 1 морков рендан на најситно 1/2 пакетче сув мешан зеленчук, а може и свеж врзоп магдонос фиде, вегета, сол...