Дома Тагови домашна бајадера

Таг: домашна бајадера

БАЈАДЕРА ЗА САМО 25 МИНУТИ: Секој залак се топи во уста,...

Без сомнение бајадерата е една од нашите најпознати слатки кои баш сите ја сакаат. Најпозната е нејзината купечка варијанта, но постои и онаа вистинската,...

КАРАМЕЛ ПЛАЗМА БАЈАДЕРА: Брза подготовка, готова е додека трепнеш

Рецепти за бајадера колачи има безброј, но се надевам дека овој ќе ви се допадне. Многу брзо се приготвува, не валкате многу садови, не...

Бајадера за само 25 минути: се топи во уста – проверен...

За оваа вкусна бајадера користев проверен рецепт според кој ја правам веќе со години. Направена на овој начин, домашната бајадера има префин вкус и...

Нејзиното височество: БАЈАДЕРА

Фото и рецепт: Милена Ѓурџевиќ Потребни состојки: 300 г шеќер 200 мл вода 180 г маргарин Се ставаат на оган да зоврие колку убаво да се растопи, па се...

Домашни бајадери – готови се за 20 минути

Не мора да бидете експерти во кујната за да ги направите овие бајадери. Потребни состојки: 9 лажици вода 200 г шеќер 150 г мелени ореви, бадеми или лешници 250...

ДОМАШНА БАЈАДЕРА: Готова е за 20 минути, евтина и без печење...

Ова вкусно чоколадно волшепство го сакаат сите, но со овој рецепт ќе го засакаат уште повеќе. Потребни состојки: 9 лажици вода 200 г шеќер 150 г мелени ореви,...