Дома Тагови диети

Таг: диети

Доктор смислил ефикасна диета со која за 5 дена се слабее...

За своите пациенти еден кардиолог осмислил диета со која за кратко време ќе ослабат многу. Истата диета можат да ја држат и здрави лица...

Оваа диета го топи салото со брзина на светлината – првите...

Овие денови можете да си го промените животот и телото на подобро, а не само што ќе го стопите салото, туку ќе се чувствувате...

КОНЕЧНО – наместо класична диета, режим на исхрана со кој резултатите...

Стотици илјади луѓе ја држат оваа диета, а на социјалните мрежи закачуваат фотографии на кои е очигледна трансформацијата на нивното тело. Велат дека го...

Наутро сум слаба а навечер дебела – еве која е причината

Д.А. објавила свои фотографии за сајтот popsugar.com со цел да ги едуцира сите девојки кои се грижат за твоето тело. Таа однапред се извинува за...

Пијте го ова – ќе ослабете и ќе го намалите обемот...

Ако сакате рамен стомак, мора да обратите внимание на храната која секојдневно ја внесувате. Овој корисен рецепт ќе ви овозможи совршен облик на вашите стомачни...

Цимет диета – Ја губите потребата за благо и слабеете

Циметот го регулира нивото на шеќерот во крвта, а со тоа индиректно влијае на намалување на чувството од потреба за јаглехидрати, што е исклучително...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"