Дома Тагови диета за црн дроб

Таг: диета за црн дроб

ХЕПАТОПРОТЕКТИВНА ДИЕТА – Ги топите мастите и го лекувате и регенерирате...

Според оваа диета белиот леб треба да се замени со ориз, месото со риба, млекото со јогурт. Хепатопротективната диета го штити црниот дроб и се...