Дома Тагови диета за слабеење

Таг: диета за слабеење

Кристина: За мене диетата од 1200 калории се покажа ефикасна, јадам...

Кристина од Србија подолго време имала проблем со вишокот килограми. Користела многу диети, но резултатите секогаш биле разочарувачки. По неколку месеци истражување таа направила...

Медитерански принцип на исхрана за слабеење, долговечност и здравје: зошто е...

Медитеранскиот начин на исхрана доминира над секој друг вид исхрана со својата научна потврденост, како и во вековната традиција. Не само што ги задоволува...

Диета која препородува и прочистува: Ослабев 20 кг без гладување и...

Кристина од Србија подолго време имала проблем со вишокот килограми. Користела многу диети, но резултатите секогаш биле разочарувачки. По неколку месеци истражување таа направила...

Од дебелината која сте ја добиле поради хормони, може да се...

Гинекологот Сара Готфри, експерт за хормони: Килограмите наталожени поради хормонално пореметување, можете да ги изгубите само на еден начин! Доктор Сара Готфри работи на Универзитетот...

Со години се борела со тежината, сите и се потсмевале –...

Луѓето зад грб и говореле: Види ја колкава е! Жељка (45) имала 124 кг и за 8 месеци ослабела 50 гк, а еве што...