Дома Тагови џиновска палачинка

Таг: џиновска палачинка

Нов десерт за 5 минути! Ова е божествен вкус! Се топи...

Нов десерт за 5 минути! Ова е божествен вкус! Се топи во уста! Како да подготвите вкусен кремаст десерт за 5 минути? Овој брз...

ИЗМЕШАЈТЕ МЛЕКО И ЈАЈЦА: Пита-палачинка, двапати ја направив денес, мама и...

Двапати по ред ја правев оваа пита-палачинка, завиткана и филувана како ролат. Ја направив за појадок, па толку многу им се допадна на мајка...

Џиновска палачинка која се прави со малку материјал, 4 состојки и...

Ако имате јајца и млеко направете ја оваа смеса од која се пече кора, највкусното нешто што сум го пробала досега. Откако ќе се...