Дома Тагови џем од бозел

Таг: џем од бозел

Како со рака однесено: Маслото од бозел лекува акни, чирови, хемороиди...

Уште многу одамна било познато дека бозелот е многу лековита билка. Нејзините лековити својства помагаат за лекување на најразлични воспаленија, дигестивни пречки, ревматолошки заболувања...

Џем и сок од зрели бобинки од бозел, лековит но и...

Бобинките од бозел се многу лековити, но не треба да се јадат сурови, туку потребно е термички да се обработат. Најдобри се сокот и џемот...

Оваа билка ми го спаси животот – вистинита приказна! (Рецепти за...

Ова е неверојатна и вистинита приказна за човек кој се спасил од смртоносниот канцер. Неговата приказна открива една обична билка која му го спасила животот....