Дома Тагови детална прогноза за август

Таг: детална прогноза за август

ДЕТАЛНА ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА АВГУСТ: дали ќе има заладување и пад...

Како што посочија метеоролозите, ова лето се смета за најтоплото и најсувото досега. Силен топлотен бран се сврте кон нашиот регион, без врнежи. Со...