Дома Тагови декоративна посна торта

Таг: декоративна посна торта

KРЕМАСТА ПОСНА ТОРТА БЕЗ МЛЕКО И ЈАЈЦА – Многуте слоеви ме...

Оваа посна торта не ја правам само во посните денови, омилена ни е дома и кога не се пости. Повторно ќе ја правам за...

ПОСНА ТОРТА БЕЗ МЛЕКО И ЈАЈЦА: Изгледа многу свечено и особено...

Торта без млеко и јајца, највкусната посна верзија. Многу ми се допаѓа тоа што секое парче убаво изгледа, а сепак е сочно и кремасто....

ПОСНА ТОРТА СО 1 ЛИТАР СОК ОД ПОРТОКАЛИ: полна е со...

Оваа посна слоевита торта е најубавото нешто што ќе го јадете додека постите. Без јајца и млеко, тортава е навистина превкусна. Излегува многу голема...

СОЛЕНА ПОСНА ТОРТА – декоративно и вкусно ладно предјадење

СОЛЕНА ПОСНА ТОРТА - декоративно и вкусно ладно предјадење. Рецепт на Даниела од каналот „Лесно е да се готви“. Вкусна ладна торта која е...