Дома Тагови декоративна пита

Таг: декоративна пита

ЦЕЛА ЗИМА ЈА ПОМИНАВ СО ОВАА ПИТА: Многу вкусна и голема,...

Питите се омиленото јадење кај нас дома и во секоја прилика кога сум слободна замесувам и им правам на домашните. Бидејќи сме големо семејство,...

Многу вкусна и мека како душа: ПИТА ЕЛКА – Едноставна подготовка

Фото и рецепт: Ралица Маринова (100 грама љубов). Многу вкусно печиво, меко како душа, но исто така, многу декоративно. Не пропуштајте да ја направите...