Дома Тагови Данска диета

Таг: Данска диета

За 13 дена го топи салото: ова се правилата на „Данската...

Данската диета често се нарекува и „Кралска данска болничка диетална исхрана“ или „Копенхаген диета“. Не станува збор за традиционална диета туку за начин со...

Данците измислија диета која почнува во недела: за 13 дена, 20...

Данска диета - за 13 дена, 20 килограми помалку! Диета која почнува во недела! Не станува збор за традиционална диета туку за начин со кој се...