Дома Тагови д-р Марио

Таг: д-р Марио

Ова е најважниот витамин за ЦВРСТ СОН кој може да ја...

„Лекувањето на несоницата е моја специјалност и со помош на различни програми за природни третмани им имам помогнато на илјадници луѓе ширум светот да...

Еве што пие д-р Марио кога има несоница – со овие...

Д-р Марио Лабудовиќ, кој многумина го почитуваат заради неговите искрени совети и народни рецепти за лекување на многу болести, на својот канал сподели рецепт...

ЗА КРИСТАЛЕН ВИД: Д-р Марио советува 5 минути во денот да...

Очите се еден вид на фотоапарат кој ги регистрира појавите, предметите, ликовите и разните случувања околу нас. Главната функција и намена на очите во...

7 ВЕЖБИ ЗА ПОДОБАР ВИД: Д-р Марио објасни дека превенираат миопија,...

Очите се еден вид на фотоапарат кој ги регистрира појавите, предметите, ликовите и разните случувања околу нас. Главната функција и намена на очите во...

Д-Р МАРИО ПИЕ ПО 1 ЧАША СЕКОЕ ПОПЛАДНЕ: за длабок сон,...

Д-р Марио Лабудовиќ, кој многумина го почитуваат заради неговите искрени совети и народни рецепти за лекување на многу болести на својот јутјуб канал сподели...

Д-Р МАРИО ГО ОТКРИ ОНА ШТО МАЛКУМИНА ГО ЗНААТ: Како јајцата...

Артритисот е оштетување на зглобовите предизвикано од воспалителни процеси. Ова е прилично честа пaтoлoгиja, а главниот симптом е силна б олка. Правилно изготвената диета...

Д-Р МАРИО: Кога спиењето може да предизвика рак

Здраво на сите, јас сум д-р Марио. Денес ќе ви објаснам на кој начин е поврзано спиењето со ракот. Овој податок им е познат...

РЕЦЕПТ НА Д-Р МАРИО: Природен крем за лекување на псоријаза, себореа,...

„Денес сакам да ви откријам еден одличен рецепт за приготвување на лековит крем со кој може да се третираат најразлични кожни заболувања, себореа, псоријаза,...

Д-Р МАРИО: Еве што им прави лукот на гихтот и бубрежните...

„Денес сакам да се осврнам на влијанието што го има лукот кај сите оние луѓе со покачена урична киселина, која како последица предизвикува гихт...

ЛУКОТ Е МНОГУ ЛЕКОВИТ: Ама не смеат да го користат луѓе...

„Во голем број случаи лукот е исклучително лековита билка и поволно делува врз човековиот организам. Неговата редовна конcyмација има особено лековити својства врз кардиоваскуларниот...