Дома Тагови чувар куќа

Таг: чувар куќа

ШТИТНАТА ЖЛЕЗДА ДА ВИ РАБОТИ КАКО ЧАСОВНИК: Со ОВА нејзината работа...

Во целост ќе ви ги откриеме двата најдобри рецепти од народната медицина кои се покажале како ефикасни за работата на штитната жлезда или тироидеа....

Кога ќе станете наутро, овој лист прв ставете го во уста:...

Чувар куќа е билка која најлесно се одгледува и која не бара многу, а многу дава. Лесно поднеcyва разни климатски услови, но дефинитивно се...

Природен лек со чувар куќа за хеликобактерија во желудник, гастритис и...

Чувар куќа е билка со исклучително лековито дејство, препознатлива по своите дебели меснати листови, за чија лековитост сме слушале уште како деца. Ги краси...

КОГА ЌЕ ЈА ЗАСАДИТЕ – САМА ЗА СЕБЕ СЕ ГРИЖИ: „Секој...

Некои ја нарекуваат „камена ружа“, но сите ја знаеме како „чувар куќа“. Освен што е многу декоративна, оваа билка е многу лековита, а според...

СЕ ПИЕ 3 ДЕНА: Го лекува гастритисот и бoлкитe во желудникот,...

Гастритисот се дефинира како воспаление на слузокожата на желудникот кој е одговорен за создавање на слој на клетки кои ја покриваат внатрешноста на слузокожата...

Рецепт кој секоја жена треба да го знае: Ги отстранува непријатните...

За бројни жени претставува проблем зголемената киселост на секретот, а со самото тоа доаѓаат и непријатните мириси. Ова може да се случи поради хормонален...

ЧУВАР КУЌА И ЛУК: Пијте го овој лек 7 дена за...

Пијте го овој лек 7 дена за организам како нов, против воспаление и насобраните тoк-сини. Овој лек се состои од 3 состојки, а за...

РЕЦЕПТ ЗА МАСТ ОД ЧУВАР КУЌА: Се користи како лек за...

Маста од чувар куќа е вистински природен мевлем за кожа кој нема што не лекува. За овој рецепт ќе ви биде потребна свежа чувар...

ЛЕКОВИТА МАСТ ОД ЧУВАР КУЌА: За секакви болести на кожата, хемороиди...

МАСT ОД ЧУВАР КУЌА - Потребни состојки: една полна рака листови сомелете ги во блендер и процедете ги. Две лажици домашна свинска маст растопете,...

Еден лист од оваа магична билка во комбинација со мед може...

Оваа магична билка не ја чува само вашата куќа, како што сугерира нејзиното име, туку и вашето здравје. Станува збор за билката чувар куќа...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"