Дома Тагови чоко колач со бисквити

Таг: чоко колач со бисквити

ОВОЈ КОЛАЧ Е ПОДОБАР И ОД РЕСАНА ТОРТАТА: Се прави од...

Јафа тортата, или како што ја нарекуваат „ресана тортата“ е многу честа торта на славските трпези. Љубителите на чоколадото ѝ се поклонуваат, а домаќинките...