Дома Тагови чистење на машина за перење алишта

Таг: чистење на машина за перење алишта

Совршена замена за омекнувач: трипати поевтино, ги отстранува сите дамки и...

За да ги одржувате вашите алишта чисти и да мирисаат свежо, не треба да користите (скапи) детергенти и омекнувачи кои се полни со хемикалии....

Доволно е само 1 работа да направите и целиот бигор и...

Одржувањето на беспрекорната чистота на машините кои ги користиме во домаќинството е многу важна работа, доколку сакаме тие подолго време да нè служат. Особено...

На многу едноставен начин исчитете ја машината за перење, потребни ви...

Неодамна, српска блогерка на својот Инстаграм профил објави едно интересно видео каде прикажува како успешно го исчистила бигорот од машината за перење алишта со...

Ми кажаа да направам вака, а после почнаа да испаѓаат цели...

Од машината излезе еден куп нечистотија откако го испробав овој трик за нејзино чистење. Резултатите ме оставија без зборови. Редовно ја чистам машината со оцет,...