Дома Тагови чипс без масло

Таг: чипс без масло

ОД 1 КОМПИР ПРАВАМ ЦЕЛ РИД ЧИПС: Без пржење, без капка...

Нема кој не го сака чипсот од компири и покрај свесноста за фактот дека изобилува со сол и транс масти. Тоа е омилената закуска...

Дечињата постојано ми го бараат ЧИПСОТ ОД КОМПИРИ: Домашна подготовка, не...

Кога наидов на рецептот за домашен чипс од компири, многу ме воодушеви постапката и резултатот, па си помислив дека морам веднаш да ги израдувам...

САМО 3 СОСТОЈКИ: Повеќе не го пржам компирот, овие крцкави меури...

Можете да јадете вкусен и крцкав чипс, но без да го пржите компирот во длабоко масло. Ова е нов начин, кој сигурна сум дека...