Дома Тагови четирислоен колач

Таг: четирислоен колач

Рецепт на Слаѓана: Комбинација од повеќе вкусови, колач за уживање, со...

Koга ги прашувам моите домашни дали сакаат чоколаден или овошен колач, најчесто нивниот избор е чоколадото, но понекогаш се двоумат. Така го смислив овој...

Чоколаден колач искомбиниран со највкусните кремови за премачкување: Се јаде додека...

Колачите кои се прават слично на чизкејкот се прилично едноставни и можат да ги направат речиси сите. Рецептот за овој неодолив деликатес ќе ве...

КОЛАЧ ВО 4 СЛОЕВИ: Без јајца и без користење на рерната,...

Овој колач можете да го правите за секоја пригода, лесен е, брз и покрај тоа не треба да валкате многу садови, а не одзема...

РЕЦЕПТ ЗА 10: Неодолив, вкусен, евтин, сите го обожаваме дома

Ова е колач над колачите, кај нас дома е омилен и затоа е често на трпеза. Многу е вкусен и се подготвува од само...