Дома Тагови Чапати

Таг: Чапати

Тие се единствениот народ на светот кој немаат заболени од рак...

Хунзите се бањаат во ладна вода, дури и на температура од 15 степени под нулата, а и со 65 години раѓаат деца. Да се доживее...

Палачинка-лепче: чапати тесто, превкусно и така да се јаде и филувано

Малку поиналво тесто кое има совршен вкус. Има доста сличности со лепињата, но со многу подобар вкус. Направете си сендвич, намачкајте со кајмак, домашно сиренце,...