Дома Тагови чај за намалување на притисокот

Таг: чај за намалување на притисокот

Ефикасен чај од 2 состојки за намалување на високиот крвен притисок...

Според статистичките податоци, 70 милиони во САД имаат хипертензија. Високиот крвен притисок го зголемува ризикот од мозочен удар, откажување на бубрезите, болести на срцето...

Чај од брусница и целер за намалување на високиот крвен притисок...

Според статистичките податоци, 70 милиони во САД патат од висок крвен притисок. Хипертензијата го зголемува ризикот од мозочен удар, откажување на бубрезите, болести на...