Дома Тагови чај против настинки

Таг: чај против настинки

Исчистете ги белите дробови и спречете ги вирусите со овој природен...

Рецепт на Драгана Михајловиќ. Денес споделувам со вас рецепт за домашен сируп приготвен од ловоров лист, како и рецепт за чај кој секогаш ќе...

СЕКОЈА ЕСЕН БАБА МИ ГО ПРАВИ ОВОЈ ЧАЈ: Ниедна болест не...

Ова е домашен лек за одбрана од виpycи и инфекции, а делува така што го зајакнува имунолошкиот систем. Овој стар рецепт се користел многу...

Чај “4 арамии” – ја краде настинката и грипот и ве...

Одлична мешавина од лековити билки која заштитува од настинки и грип, а на организмот му служи и како енергетски напиток. Есента е време кое со...

Чај од ѓумбир со портокали идеален за настинки

Многу здрав чај од ѓумбир кој е идеален против настинки, а ако се додаде трошка чили – настинката “ќе избега”. Потребни состојки: 1,5 литар вода 3 лимони...