Дома Тагови чај од жалфија

Таг: чај од жалфија

БОГ МИСЛЕЛ НА СÈ: Ова е една од најлековитите билки на...

Расте и на нашето поднебје, а постарите, особено познавачите на билките често велат: „Кога Бог го создавал овој свет, помислил на сè, па својата...

БОЖЈО ЧУДО: Кој го пие овој чај, тешко дека некогаш ќе...

Потребни состојки: 1 лажица жалфија, 500 мл вода, прстофат маточина, прстофат кантарион, прстофат нане, емајлиран сад за чај Постапка: ставете лажица жалфија во 500 мл...

Лек за речиси секоја болест: потребни ви се 2 состојки кои...

Важноста на жалфијата во историјата и нејзините лековити својства се покажуваат со фактот дека нејзиното одгледување било задолжително со закон. Имено, Карло Велики, франкискиот...

Д-р Алоска: Жалфијата е природен антибиотик кој го чисти црниот дроб...

Жалфијата е билка позната во традиционалната медицина уште од најстари времиња. Нејзиното латинско име, Salvia officinalis во превод значи „нешто да се спаси и...

Оваа билка лекува парализа на лицето и уште други болести: Еве...

Многумина се изненадени и можеби никогаш не слушнале за оваа лековита билка и за начините на кои таа се употребува. Станува збор за лековитата...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"