Дома Тагови чај од рузмарин

Таг: чај од рузмарин

Помешајте рузмарин и камилица, оваа тајна комбинација за слабеење нема никој...

За да го приготвите овој извионреден чај ќе ви биде потребна една супена лажица сув лист од рузмарин, ситно иселкан. Оваа билка им многу...

ВОДАТА ОД РУЗМАРИН Е СПАС за сите кои имаат проблем со...

Промеливото време и високите температури можат да бидат непријатни одобено за луѓето кои имаат низок притисок. Хипотензија или низок кpвен притисок е состојба предизвикана...

Ако наутро сте поспани, уморни и имате низок притисок – овој...

Хипотензија или низок к рвен притисок е состојба предизвикана од недоволна количина на к рв во к рвните садови. Поради слабиот доток на к...

РУЗМАРИН ВО РАКИЈА: Еве како да го приготвите најдобриот природен лек...

Ќе бидете изненадени, колку е ефикасна оваа неверојатна комбинација. Третира бројни проблеми, а списокот на лековитите својства кои ги поседува рузмаринот, се чини дека...

ЧУДЕСНИОТ ЧАЈ ОД РУЗМАРИН: Брзо и без гладување ќе го отстрани...

Рузмаринот го забрзува метаболизмот и согорувањето на калориите, разградувањето на мастите и го затегнува ткивото што го прави совршено природно средство за с лабеење....

Оваа билка може да ви го спаси животот и да ве...

Рузмаринот е моќен антиоксиданс кој го зголемува протокот на крв кон мозокот и го заштитува мозокот од слободните радикали, а со тоа го намалува...

Одличен природен лек за болки во коски и зглобови од Мики...

Пред да ви го откријам рецептот за овој перфектен мевлем кој го запишал мојот дедо, би сакал да ви изрецитирам еден стих од мојата...