Дома Тагови чај од овес за деца

Таг: чај од овес за деца

СПОРЕД ХИПОКРАТ СЕ СМЕТА ЗА ИНФУЗИЈА: Напиток кој го зајакнува организмот...

Овесот отсекогаш се користел во традиционалната медицина како лек. Еликсирот од овес се користи како лек за несоница, ментална исцрпеност, физички замор. Бањите од...

Детето ми стана антибиотски резистентно, а после овој чај што ми...

Сезоната на вируси и настинки е најактуелна во пролетниот и зимскиот период, а сите оние кои имаат деца, во овој период од годината не...