Дома Тагови брзи погачици без квасец

Таг: брзи погачици без квасец

ПЧЕНКАРНИ МИНИ ПОГАЧИ: Брзи, вкусни и без квасец…за љубителите на традиционално...

ПЧЕНКАРНИ МИНИ ПОГАЧИ: Брзи, вкусни и без квасец...за љубителите на традиционално месено! Овие мини погачи може да се јадат наместо леб, многу се вкусни...

Брзи сусам погачици – за 15 минути имате многу вкусен појадок...

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: 1 чајна чаша густ јогурт/кефир или кисело млеко (125 мл), 1 чаша масло (100 мл), 1 чаша растопен путер/маргарин (125 мл), 1...

НИКОГАШ ПОВКУСНИ НЕ СМЕ ЈАДЕЛЕ: Погачици кои се топат во уста,...

Овие погачици ги правам редовно долги години за родендени, но и како „викенд грицкалици“, затоа што се приготвуваат многу брз, лесно и на наједноставен...

БЕЗ КВАСЕЦ И БЕЗ РАСТЕЊЕ: Лиснати погачици со сирење, заборавете на...

Овие погачици со сирење мирисаат прекрасно, тестото е меко и лиснато, подготвено е толку добро, според старинските начини на месење кои ретко се применуваат...

БРЗИ ПОГАЧИЦИ-ПОМЕКИ ОД ПАМУК: Секој ден ги правам и на гости...

Овие погачици сите ги сакаат. Помеки се од памук и многу се вкусни. Некогаш ги јадеме наместо леб, а некогаш за појадок со сиренце...

Јас вака ги направив моите вкусни ПОГАЧИЦИ ОД 3 СОСТОЈКИ и...

Овие погачици ги правам редовно долги години за родендени, но и како „викенд грицкалици“, затоа што се приготвуваат многу брз, лесно и на наједноставен...

Без чекање, без јајца, без квасец: брзи јогуртни погачици за 15...

Неверојатно меки и вкусни. Можете да ги полните со што сакате, а откако ќе ги обликувате се ставаат во рерна веднаш, без да ги...

БРЗИ ПОГАЧИЦИ: Многу вкусни и здрави за стомакот, а може да...

Брзите погачици ми се едни од омилените. Многу брзо се приготвуваат, не се валкаат многу садови, некако сè набрзина се меша и ставате она...

НИКОГАШ ПОДОБРИ НЕ СМЕ ПРОБАЛЕ: ЖУ-ЖУ Погачици од три состојки, се...

Рецепт на Марина Станојевиќ. Некогаш е подобро да си задоволен со она што го имаш и да не бараш повеќе. А веќе доста долго...

Брзи погачици со сирење без квасец, идеални за појадок или вечера...

Рецепт и видео прилог на “Да готвиме лесно” (Kuvajmo Lako) – Брзи погачици. Овие погачици се идеални за појадок или вечера. Постапката за приготвување е...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"