Дома Тагови брзи пишии

Таг: брзи пишии

Секогаш кога одиме кај дедо ми, тој ги подготвува овие лепињи,...

Овој рецепт за лепињи го пренесувам од мојот дедо. Тој ги подготвуваше уште кога бев дете, а сега и моите дечиња имаат чест да...

Секоја пишија излегува со големина на три обични, затоа го сакаме...

Пишиите се омилениот македонски појадок, а кога целата куќа ќе замириса на нив, сите се стрчуваат накај трпезата, да ги јадат, додека се топли....

КОГА ИМАТЕ САМО БРАШНО И ВОДА: Овој рецепт им враќа спомени...

Пишиите се омилениот македонски појадок кој редовно го подготвуваа нашите мајки, баби, тетки.. Се јадат во слатка или солена варијанта, а одлични се и...

МЕКИЦИ ЗА 5 МИНУТИ: Најдоброто тесто кое може да се обликува...

Ова тесто не се остава да стасува, а може да се обликува во форми какви што сакате и да ги направите највкусните мекици. Тие...

Јогуртни пишии за 15 минути: Бирате помеѓу благи и солени, а...

Овие јогуртни пишии многу често ги правам за појадок, бидејќи многу нè најадуваат. Наместо леб ги правам нив, а потоа ги комбинираме со кајмак,...

БРЗИ ПИШИИ: Децата секогаш се радосни кога ќе видат дека ги...

Секогаш ги правам во двојна количина, зошто колку и да им направам, секогаш се малку. Ова е непроценлив рецепт! Им ги правам во две...

ПОЈАДОК ЗА ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО: Лепињи-пишии од 3 состојки, ги јадеме во...

Појадок од 3 состојки– лесен појадок, ужина или вечера за целото семејство. Рецепт од каналот Мој Агол. Доколку сте во потрага по лесен и...

Ако постите ова ќе ви биде најубаво: посни пишии кои се...

Домашно тесто слично на мекици, но некои ги нарекуваат и пишии. Излегуваат многу парчиња, а толку многу се вкусни што веднаш се јадат. Одлични...

БРЗИ ПИШИИ: Секогаш ги правам во двојна количина зошто децата бараат...

Рецепт на Наташа Алексовска. Домашните пишии се одлични за појадок, ужина или оброк за носење на работа. Па, доколку не сте пробале да ги направите...

НАЈДОБАР И НАЈБРЗ РЕЦЕПТ ЗА МЕКИЦИ: Без чекање тестото да стаса,...

Мекиците се вистинскиот избор за појадок, бидејќи се комбинираат со најразличен прилог, во слатка или солена варијанта. Може да ги јадете со кајмак, сирење,...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"