Дома Тагови брзи пирошки

Таг: брзи пирошки

ПРЕБРЗО И ПРЕВКУСНО: Пирошки за појадок, вечера или закуска

Овој рецепт одамна ми беше препишан од некаде, па најпосле му дојде редот за испробување и можам да ви кажам дека многу едноставно се...

ПИРОШКИ ЗА 30 МИНУТИ: Феноменален вкус, секој втор ден ги приготвувам

Многу вкусни, баш вистински пирошки со вкус што ќе го паметете. Првиот рецепт се приготвува со тесто кое уште се нарекува и „лудо” тесто...

Вкусни и брзи пирошки со сирење и шунка, не се масни,...

I Рецепт: Наједноставниот појадок готов за неколку минути – пирошки со компир. Многу вкусни и едноставни мини пирошки. Многу едноставни и вкусни пирошки со компир....

Најдобри се топли: Фини, вкусни пирошки кои се топат во уста,...

I РЕЦЕПТ и видео презентација на Том Филос - Вкусни, топли пирошки, рецепт кој мора да го испробате. Одлични се за појадок или вечера,...

Пченкарни пирошки многу вкусни за појадок или вечера, може да се...

Фотографија и рецепт на Верица Николиќ – пченкарни пирошки. Доколку одбегнувате пржење во длабоко масло и одлучите да ги печете во рерна, тогаш пирошките наредете...

Брзи пирошки – вкусни, меки и сунѓерести, идеални за брза вечера...

Рецепт и видео презентација на Том Филос – Вкусни брзи пирошки. Вкусни, меки и сунѓерести, идеални се за брза вечера или појадок за целото семејство....

Брзи пирошки за брз и едноставен појадок, без чекање да стаса...

Рецепт и видео прилог на Снежана Петрова од Мала Кујна: Брзи пирошки. Многу едноставен рецепт за вкусен оброк, кога сакате нешто набрзина да приготвите. Се...

Брзи пирошки со сирење и пченкарно брашно – вкусни, однадвор крцкави,...

Запишете си го рецептот за овие брзи пирошки со сирење и пченкарно брашно. Многу се вкусни, однадвор крцкави, а одвнатре меки, не впиваат масло,...

Брз појадок или вечера од само 3 состојки – без стасување,...

Ова се одлични и многу вкусни закуски/пирошки од само три состојки, а се приготвуваат на многу брз и едноставен начин, готови се за неколку...

Наједноставниот појадок готов за неколку минути – пирошки со компир

Многу вкусни и едноставни мини пирошки. Потребни состојки: 750 г компир, 100 г брашно, 1 лажица сув зачин (вегета), 150 г кашкавал, 40 г маргарин/путер, 2 жолчки, мускатно оревче. За похување: презла,...