Дома Тагови брзи печива

Таг: брзи печива

Живеам во странство, но нашите домашни јадења ми се највкусни –...

Овие печива се меки како памук, тестото излегува меуресто и воопшто не е жилаво. Секој може да ги направи, а тајната е во тоа...

Откога еднаш ќе ги пробате овие печива, нема назад: После овој...

Гуменото и жилаво тесто претставува проблем за сите домаќинки. Понекогаш грешката е во долгото месење, кое го стврднува тестото, но понекогаш и до состојките...

ПЕЧИВА ВО ОБЛИК НА ЦВЕТ – многу вкусни и меки: Потребна...

Овие печива се толку многу вкусни, а изгледаат и многу декоративно. Обликот на цветови ги прави совршени во овој период од годината, кога сѐ...

ПАМУЧНИ ЃЕВРЕЧИЊА-ПЕЧИВА, ВО ОБЛИК НА ЦВЕТОВИ: Се прават од 1 јајце,...

Ако досега не сте ги пробале, мора еднаш да ги направите овие вкусни печива, во облик на цветови. Дома ги нарекуваме памучни ѓевречиња, бидејќи...

Гостите многу ги бендисаа печивата, ги нарекувам „спас рецепти,“ секогаш ме...

Кога ќе ми се најават некои гости, а јас дома немам ништо подготвено, секогаш ги користам овие рецепти за печива кои ме вадат од...

СЛАТКИ ПОЛЖАВЧИЊА ОД ТИГАН: Меко и воздушесто тесто, се прави од...

Ако во моментот дома имате млеко, брашно и шеќер, не пропуштајте и пригответе ги овие слатки полжавчиња од тиган кои се топат во уста....

Снаата од брат ми ми го даде рецептот за овие печива:...

Снаа ми од брат многу се разбира во месење на различни пити, погачи и разни печива и отсекогаш ме воодушевувале нејзините вештини со тестото....

МАГИЧНИ ПИСМА – Не го пропуштајте овој рецепт за лиснати печива...

Во кујната на Валентина Машковиќ секогаш можеме да најдеме преубави јадења, а за денес го издвоиме нејзиниот познат рецепт за печива - МАГИЧНИ ПИСМА....

ШПАНСКИ ПЕЧИВА, дополнети со лут сос од пиперче – овој рецепт...

Еден далечен пријател кој веќе не живее тука, ми го испрати овој рецепт за шпански печива како подарок за роденден, бидејќи знае колку многу...

ВКУСНИ И ДЕКОРАТИВНИ ПЕЧИВА: Први се изедуваат секогаш, подготовката е вкупно...

Сакам да ви го претставам овој многу едноставен рецепт за приготвување на тесто без долго месење. Доволно е само добро да се измешаат состојките...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"