Дома Тагови брзи мекици за 10 минути

Таг: брзи мекици за 10 минути

МЕКИЦИ – ТЕГАНИЦИ ОД БРАШНО И ТОПЛА ВОДА: Не впиваат масло,...

Домашните мекици или теганици се многу вкусни теста, а се приготвуваат без јајца и млеко, па доколку постите може да ви послужат како одличен...

ДА НЕ СЕ ЗАБОРАВИ ОВОЈ РЕЦЕПТ: Целиот стан мириса на овие...

Мајка ми порано често ни подготвуваше домашен леб, а од остатокот од тестото, тоа што ќе останеше, знаеше да ги подготви овие мекици. Мекиците...

Економични мекици кои растат големи како крофни: Без чекање на тестото

Ова тесто е толку лесно што веднаш ќе го искористите за да ги направите овие мекици кои може да ги јадете солени или благи....

УШТИПЦИ СО ПИПЕРКИ И УРДА, секогаш брзо се прават, без чекање...

Овие вкусни уштипци ги правам во секоја слободна прилика, особено ако ми дојдат гости, па како предјадење ги послужувам овие мекици-уштипци. Тестото се прави...

НАЈДОБАР И НАЈБРЗ РЕЦЕПТ ЗА МЕКИЦИ: Без чекање тестото да стаса,...

Мекиците се вистинскиот избор за појадок, бидејќи се комбинираат со најразличен прилог, во слатка или солена варијанта. Може да ги јадете со кајмак, сирење,...

НАЈУБАВИТЕ МЕКИЦИ ГОТОВИ ЗА 10 МИНУТИ – Вкусни и меки како...

Одличен и проверен рецепт со кој ќе приготвите феноменални брзи мекици, а со кои ќе ги израдувате најмилите. Вкусни се и можете да ги...

Без чекање да стасува тестото: Јогуртни мекици за 10 минути

Вкусни и воздушести мекици за кои не треба да чекате тестото да стасува. Во архивата имаме повеќе рецепти за овие вкусни мини печива, а...

Вкусни и меки како душа, појадок набрзина – МЕКИЦИ ГОТОВИ ЗА...

Одличен и проверен рецепт со кој ќе приготвите феноменални брзи мекици, а со кои ќе ги израдувате најмилите. Вкусни се и можете да ги...

1 чаша газирана вода и брашно и добивате посни мекици за...

Рецепт на Саце од Саце Рецепти.Домашно тесто слично на мекици. Излегуваат многу парчиња, а толку се превкусни што веднаш се јадат. Одлични се за...

Брзи душа-крофнести мекици со јогурт за 10 минути – вкусни и...

Рецепт и видео презентација на Мои Домашни Рецепти – брзи мекици со јогурт. Вкусни и воздушести мекици за кои не треба да чекате тестото да...