Дома Тагови брзи лепињи

Таг: брзи лепињи

ВКУСНИ ЛЕПИЊИ: Ги правам веќе 20 години, не се предебели, ниту...

Направете си вкусни лепињи за појадок за кои сите ќе ви побараат рецепт. Се подготвуваат брзо и лесно, без многу чекање на тестото, а...

САМО БРАШНО И ВРЕЛА ВОДА: Брзи лепињи за 15 минути

На многу едноставен начин направете брзи лепињи од само брашно и топла вода. За 15 минути ќе направите појадок или вечера за целото ваше...

СО ОВОЈ МЕТОД, ЛЕПИЊИТЕ СЕ ПЕЧАТ 6 МИНУТИ: Излегуваат многу меки...

Со овој метод ќе добиете многу вкусни лепињи кои се печат 6 минути. Ако сакате свежи лепињи, ова е идеалниот рецепт за вас! Овој...

ЛЕПИЊИ МЕКИ КАКО ПАМУК, ЛЕСНИ КАКО КЕСА: Кората е крцкава како...

Рецептот за овие лепињи ми го даде една пријателка која редовно ги подготвува за домашните. Првпат ги пробав кај неа пред неколку години, а...

ДОМАШНИ ЛЕПИЊИ – Феноменален рецепт: се печат во рерна, одозгора се...

Домашни лепињи кои се приготвуваат со 3 состојки за 10 минути, подобри се од пекарница. Уште би сакала да имав од оној црниот сусам...

ПОСНИ ЛЕПИЊИ НА ВОДА, се печат по 1 минута од страна,...

ПОСНИ ЛЕПИЊИ НА ВОДА, се печат по 1 минута од страна, без чекање и без квасец. Рецепт на Шерпица Рецепти. Многу вкусни печива кои...

ПОЛНЕТИ ЛЕПИЊИ ЗА СКАРА, СЕНДВИЧ ИЛИ МЕЗЕ: Многу се меки како...

ПОЛНЕТИ ЛЕПИЊИ ЗА СКАРА, СЕНДВИЧ ИЛИ МЕЗЕ: Многу се меки како душичка. Во продолжение може да прочитате два рецепти за лепињи, од кои вториот...

Ако имате малку брашно, вода и сол, направете ги овие превкусни...

Рецепт на Енфес. Преубави и превкусни лепињи / пишии кои се подготвуваат за час, без капка масло. Верувајте повкусни од овие не сте пробале....

Предлог за ручек: Домашно гиро со пилешко во меки лепињи –...

Фотографија и рецепт на Тајана Јалиќ. Потребни состојки: пилешко бело месо. Од зачини ќе ви бидат потребни: сува мешавина за пилешко, црн и црвен пипер, лук...

Брзи лепињи со јогурт и кашкавал, ако не сте ги пробале...

Лепињи на малку поинаков начин! Потребни состојки: 500 г меко брашно 1 јајце 250 мл вода ½ коцка квасец 3 лажици масло 1 лажичка шеќер 1 лажица сол За премачкување: 200 мл јогурт 1 јајце 1...