Дома Тагови брзи крофнички

Таг: брзи крофнички

БРЗИ КРОФНИ: Толку се добри што денес двапати ги правев

Едноставни, брзи, одлични, но и брзо ги се изедуваат, особено ако ги правите помалечки за вашите најмили, а секако и за нас возрасните. Постапката...

Невообичаен рецепт за крофнички: Во тестото се додава 1 состојка која...

Овие крофнички се многу поразлични од вообичаените рецепти кои ги среќаваме, а за тоа докажуваат домаќинките кои ги испробале. Рецептот на Ивана за крофнички...

„Како ли не го знаев овој рецепт порано“: печива полнети со...

Овие вкусни полнети крофни се прават од неколку состојки, а рецептот е направен по сите прописи за тестото да биде меко и воздушесто. Воопшто...

НЕОДОЛИВИ И БРЗИ УШТИПЦИ ОД ЈАЈЦА И ЈАБОЛКА: „Боли глава“ колку...

Совршен викенд десерт кој не треба да го пропуштите. Неодоливото вкусно тесто се приготвува од состојки кои сигурно веќе ги имате во кујна. Многу...

Ако имате кеса – направете ги најбрзите фритули, само малкумина ја...

Кога одиме на летување децата често сакаат да ги јадат на плажа. Некои ги нарекуваат „Локумадес“ или „Фритули“, а за мене се мини крофнички...

НЕ ТРЕБА НИ ДА ГО ДОПРЕТЕ ТЕСТОТО: За 10 минути се...

Рецептов ме воодушеви, едноставен, брз, евтин, а мини крофничките-фритули излегуваат еден куп и многу се вкусни. Апсолутно вкусно и брзо, едноставно се приготвуваат за...

ЗИМСКИ КРОФНИЧКИ: Во рерна, на овој начин излегуваат меки како пена

Најмеките крофни со рендано јаболко во тестото кои даваат oдличен вкус и арома. Сите беа воодушевени од вкусот и мекоста и се прават без...

КРОФНИЧКИ-ЃЕВРЕЧИЊА ОД 4 СОСТОЈКИ: многу лесно, не користите ни брашно ни...

КРОФНИЧКИ-ЃЕВРЕЧИЊА ОД 4 СОСТОЈКИ: многу лесно, не користите ни брашно, ни шеќер. Рецепт на Брзи Рецепти. Мини крофнички кои нема да им одолеете и...

Триаглести крофнички на поинаков начин – меки и пуфкасти како памук,...

Од оваа количина излегуваат 16 триаглести крофнички. Потребни состојки: 240 г просеано брашно 1 лажичка шеќер 1 лажичка сув квасец 1 прстофат сол 1 лажичка ванилин шеќер 1 лажица сода бикарбона 1...

Брзи крофнички, ама и многу вкусни, меки како душа – без...

Фотографија и рецепт на Верче Костоска Овој рецепт за превкусните крофни ни го претстави нашата драга Верче Костоска во групата НМД рецепти. Се приготвуваат брзо...