Дома Тагови брзи кифли

Таг: брзи кифли

КИФЛИЧКИ ЗА МЕРАК: Постапката е комплетно различна, ќе видите во рецептот...

Постапката за приготвување на овие кифлички е комплетно поразлична од останатите рецепти. Тајната е во начинот на спремање, температурата и должината на печење. Овие...

ПОПАЈ КИФЛИ: Направете ги најмеките и највкусните кифли, тестото е меко...

Рецептот за попај кифли ќе ве воодушеви пред сѐ со вкусот. Подготовката е лесна и не одзема многу време при месење, па затоа рецептот...

МЛЕЧНИ КИФЛИ: Едноставни и за почетници, се премачкуваат со путер, нема...

Подгответе го рецептот на „Домашни рецепти“ за млечни кифли, кои се меки како памук. Рецептот е еден од поедноставните, па дури и почетници можат да...

БРЗИ КИФЛИЧКИ СО МАРГАРИН: Превкусни, душа меки, а готови се за...

Овие кифлички се брзи зашто тестото не се остава да стасува помеѓу месењата, а сепак на крај излегуваат многу меки, како памук, воздушести и...

НА ОВОЈ НАЧИН ГИ ДОБИВАТЕ НАЈДОБРИТЕ ПЕКАРСКИ КИФЛИ: Најмеки се и...

Кифличките се омилените печива кои со сласт се прават, но и се јадат. Не пропуштајте го овој рецепт кој ќе ве освои и со...

Имаат вкус на кифлички, но многу полесно се прават и многу...

Одамна го имам запишано овој рецепт, но никако да го испробам. Често налетувам на слични кифли наречени „купус кифли“ или „зелка кифли“, па одлучив...

ОВОЈ РЕЦЕПТ ВЕЌЕ НЕ Е ТАЈНА: Еве како едноставно се прави...

Еве како просто и едноставно да спремите кифлички кои се многу сочни, излегуваат слоевити и се богати со фил. Рецептот на Валентина сите го...

Посни кифлички со „лајт“ мајонез, половина си ги замрзнувам за да...

За да направите убави, вкусни и меки кифлички, а покрај тоа да бидат посни, постои еден мал трик за кој малкумина знаат. Без јајца...

КИФЛИЧКИ ЗА 15 МИНУТИ: Сè се работи веднаш, без чекање тестото...

Рецепт на Верче Илиоска. Ова се кифличките кои најчесто ги приготвувам. Едноставни се, внатре се меки, а одозгора крцкави. Веднаш се замесуваат, не се...

Мал трик со кој посните кифли и други печива ќе ви...

Рецепт на Валентина Машковиќ. „За да направите убави, вкусни и меки кифлички, а покрај тоа да бидат посни, постои еден мал трик за кој...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"