Дома Тагови брзи кифли без стасување

Таг: брзи кифли без стасување

БРЗИ КИФЛИЧКИ СО МАРГАРИН: Превкусни, душа меки, а готови се за...

Овие кифлички се брзи зашто тестото не се остава да стасува помеѓу месењата, а сепак на крај излегуваат многу меки, како памук, воздушести и...

ОВОЈ РЕЦЕПТ ВЕЌЕ НЕ Е ТАЈНА: Еве како едноставно се прави...

Еве како просто и едноставно да спремите кифлички кои се многу сочни, излегуваат слоевити и се богати со фил. Рецептот на Валентина сите го...

Валентина: ПОСНИ кифлички, стојат по 3 дена без да се исушат,...

Се ближат славите и празниците, а на секоја трпеза мора да има кифлички. Покрај останатите традиционални македонски јадења, кифличките се вид на печива кои...

СУПЕР БРЗИ КИФЛИЧКИ БЕЗ ЈАЈЦА: Само мешате, виткате и печете

Супер брзи кифлички кои ќе ве воодушеват. Се приготвуваат лесно и многу брзо. Овие кифлички се брзи колку што вие брзо можете да го...

Супер брзи кифлички со кисело млеко – за 30 минути се...

Фото и рецепт: Сања Милојевиќ – супер брзи кифли. Кифличките се токму како што пишува и во називот – супер и брзи. Се замесуваат со...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"