Дома Тагови брза торта

Таг: брза торта

Брза еурокрем торта од само четири состојки – гостите никогаш нема...

Плазма кексите во комбинација со еурокрем... многу лесна подоготвка, децата ќе ја обожуваат, ама ни возрасните нема да останат рамнодушни! Потребни состојки: 1 кг шлаг 300 г...

Јафа торта без печење, содржи разни бисквити и шлаг со глазура

Многу вкусна, брза и едноставна за приготвување. Потребни состојки: 500 мл слатка павлака 250 г јафа бисквити или ресани 200 г кекси по ваш избор 100 г петит бисквити малку...

Торта ЧИСТО ЗАДОВОЛСТВО – Едноставен колач без печење, готов за 30...

Автор: Smile Време за приготвување: 30 минути Признавам дека не сум многу по пишување на детални рецепти, но овој морав да го споделам со вас, бидејќи...

BABY Гриз колач без печење, а готов е за 20 минути

Колачот може да се приготвува во сите сезони, може да се комбинира со сезонско овошје или овошје по ваша желба. Многу брзо, лесно и...

МЕДЕНО СРЦЕ ТОРТА: Со банани, медени срца и чоколадо, брза и...

Фото и рецепт: Палачинка Потребни состојки: 3 пудинг од ванила 600 мл млеко 200 г шеќер 250 г маргарин/путер 200 г бисквити 300 г медени срца 500 г банани 200 мл слатка павлака Чоколадо...

Брз колач кој се приготвува за помалку од 10 минути –...

Фото и рецепт: Ренци Овој колач едноставно ме воодушеви. И благодарам на тетка ми Бранка за овој прекрасен и супер брз рецепт. Потребни состојки: 400 г петит...

Многу едноставна и брза торта со готови манчмалоу колачи – децата...

Многу е едноставна и брзо се приготвува. Вкусна е, децата ја обожуваат, а и возрасните не се рамнодушни. Пробајте, ќе ви се допадне. Потребни состојки: 2...

Брза торта со бисквити и ореви, се топи во уста, не...

Една едноставна и брза торта, за сите оние кои немаат време, како и за почетници. Оваа торта не може да не ви успее, толку...

Колач од само 4 состојки а без печење: совршена комбинација, готова...

За овој колач дознав многу одамна од една пријателка, таа го нарече „мрзлива торта“ и тоа со право, бидејќи се приготвува за само 10-15...

ТОРТА ОД КРЕМ БАНАНЧИЊА: Нема ни варење, ни печење, готова е...

Побрза торта од оваа а толку многу вкусна, нема! Потребни состојки: 400 г шлаг крем од ванила 400 мл млеко 8 лажици шеќер 400 г искшени биксвити 400 мл кисела...