Дома Тагови брза торта со кокос

Таг: брза торта со кокос

ОВАА ТОРТА НЕ ДОЧЕКУВА ВТОР ДЕН: Неспоредлива комбинација од вкусови со...

Кога го испробав рецептот на Маја и ја направив „кокос тортата“ за која сите зборуваа, бев искрено воодушевена и ми стана јасно зошто е...

БАУНТИ ТОРТА: се топи во уста, на овој начин не сте...

Сите што ја пробаа, многу ми ја пофалија, а пријателката ми рече: „Кога ја пробав оваа торта, забите и непцата ми се радуваа -...

Кокос торта – готова е за 15 минути! Брза и лесна...

Фото и рецепт: Марија Миленовиќ Кокос тортата е вид варијанта на Баунти торта. Се приготвува многу лесно. За подлога се мешаат сите состојки, а кремот...