Дома Тагови брза торта без печење

Таг: брза торта без печење

ЦРНО БЕЛ КОЛАЧ ЗА 8 МИНУТИ: Без готвење и без печење,...

Всушност, овој колач за две минути е готов, толку брзо се прави. Не треба ништо да се вари, ниту да се пече, само се...

БРЗА И ВКУСНА КАРАМЕЛ ТОРТА – без печење, готова е за...

Оваа торта практично кажано се топи во уста. Таа е број еден во нашата фамилија и со децении се прави во нашето семејство. Без...

ДЕКОРАТИВНА ТОРТА БЕЗ ПЕЧЕЊЕ: Секој може да ја направи, макар и...

Обично сите торти кои не се печат се слични во подготвувањето, само кремот е различен. Многу ги сакам затоа што се многу вкусни, се...

КРЕМАСТА ТОРТА ОД 4 СОСТОЈКИ: Без печење и многу работа, ќе...

Доколку немате време да правите некои од посложените колачи или торти, а ви се најавиле гости, испробајте го овој рецепт за едноставна торта која...

ТОРТА ВО 3 СЛОЈА ЗА 5 МИНУТИ: Освежителна, лесна, лапни голтни

Оваа торта е лесна и освежителна како сладолед, а толку едноставна за приготвување што и дете може да ја приготви. Одлична за родендени секаква...

Никогаш не сум јадела повкусна торта, без печење и без кондензирано...

Оваа торта е целата во крем, па кога ќе ја вкусите веднаш ви се полни целата уста во преубавиот вкус. Лесна е и не...

„МРЗЛИВА ЖЕНА“ – Најбрзата торта од плазма, освежителна, кремаста и многу...

Рецепт на Валентина Машковиќ. Денес ќе ви го презентирам рецептот за оваа вкусна и едноставна торта која се приготвува со смрзнато или свежо овошје,...

ТОРТА ЗА КОГА НЕМАТЕ ВРЕМЕ, без печење, брашно и желатин, веднаш...

ТОРТА ЗА КОГА НЕМАТЕ ВРЕМЕ, без печење, брашно и желатин, веднаш ќе ви се најде на трпеза. Многу вкусна торта со бело чоколадо и...

СИТЕ МИ ГО ПОБАРАА РЕЦЕПТОТ КОГА ДОЗНАА ДЕКА ТОРТАТА СЕ ПРАВИ...

СИТЕ МИ ГО ПОБАРАА РЕЦЕПТОТ КОГА ДОЗНАА ДЕКА ТОРТАТА СЕ ПРАВИ ЗА 10 МИНУТИ: без печење, само чекате да излади. Многу вкусна торта со...

ЗЕБРА ТОРТА БЕЗ БРАШНО И БЕЗ ПЕЧЕЊЕ: за половина час ќе...

ЗЕБРА ТОРТА БЕЗ БРАШНО И БЕЗ ПЕЧЕЊЕ: за половина час ќе ја имате на трпеза. Вкусен десерт за целото семејство. Тортата се прави многу...