Дома Тагови брза погача

Таг: брза погача

Ова е најдобриот рецепт за вртена пита-погача: Мириса преубаво, а кога...

Од ова тесто се прави најубавата вртена погача. Се подготвува за час, а може да се користи за масна и посна пита, на наједноставен...

ПЛЕТЕНА ПОГАЧА: Домашна, мека и многу вкусна, се кине низ прсти...

Оваа исплетена погача навистина е преубава и на вкус и на изглед. Сакав да направам нешто убаво и интересно, што претходно не сум го...

НАЈМЕКАТА ПОГАЧА КОЈА УСПЕВА И НА ПОЧЕТНИЦИТЕ: Домаќинска погача, брза за...

Домашните погачи се одлично решение за викенд појадок или вечера, а одлично е и тоа што не мора да одите во продавница бидејќи веќе...

НЕ ЗНАЕМЕ ЗА НАСИТКА: ВРТЕНА ПОГАЧА-ЧУДО НЕВИДЕНО, НАЈМЕКА, НАЈВКУСНА, НАЈЕДНОСТАВНА

Оваа лисната погача ќе ве воодушеви со мекиот и воздушест вкус, но и со неверојатно лесната подготовка. Рецептот е наменет за сите, дури и...

ПОЛНЕТА ПОГАЧА ЗА ПОЈАДОК ИЛИ ВЕЧЕРА: Многу вкусна и едноставна, одлично...

Одлично решение за вечера или појадок со чаша јогурт или убаво кисело млеко, а притоа ќе направите „чистка“ од фрижидерот и ќе потрошите сè...

Не успеав да ја сликам убаво бидејќи децата веднаш посегнаа по...

Вкусна пита која расте двојно повеќе нагоре за време на печењето. Не успеав да ја фотографирам убаво бидејќи децата ми беа на гости и...

ЦВЕТНА ПОГАЧА – ЛЕБ: Овој рецепт е стар 9 години, за...

Рецептот е едноставен и лесен, па можете да го приготвувате секој ден, за појадок, ручек или вечера. Се добива прекрасна, мека како памук погача...

НАЈМЕКАТА ПОГАЧА БЕЗ КВАСЕЦ: Брзо се прави, не се чека да...

Зар има нешто поубаво од тоа кога куќата ќе замириса на врела домашна погача, тазе испечена, мека, вкусна и топличка. А уште подобро е...

Ја правев трипати во изминатава недела: Сочна погача која е полнета...

Вкусна погача, мека како душа, ја правев трипати во изминатата недела. Полнета погача на посебен начин, многу сочна. Децата многу ја сакаат и цело...

МЕКА ПОГАЧА КАКО ДУША-ГОТОВА ЗА 20 МИНУТИ: Тајната е во јогуртот...

Нема поубаво кога куќата ќе замириса на топол домашен леб или погача. Овојпат ќе ви претставиме два кратки и многу едноставни рецепти за мека...