Дома Тагови брза плазма торта

Таг: брза плазма торта

ПЛАЗМА ТОРТА – Повкусна торта одамна не сум пробала

Денес со вас драги мои сакам да споделам рецепт за една неверојатно вкусна и едноставна торта. Нас нè воодушеви, а се надевам дека и...

Плазма торта за 15 минути: Без печење од само 5 состојки...

Рецепт и видео прилог на Бокина Кујна – Плазма торта за 15 минути. Уште еден брз и едноставен рецепт кој на сите им се...

Плазма торта за 15 минути, без печење од само 5 состојки

Уште еден брз и едноставен рецепт кој на сите им се допадна. Едноставен е за приготвување, а за негово приготвување потребни се само 5...

Торта за 15 минути – Комбинација од плазма и овошје, никој...

Рецепт и видео презентација на Валентина Машковиќ. Ова е стар рецепт “Плазмино овошно задоволство” за торта која не се пече. Потребен е само миксер. Потребни состојки: 500...

ЛЕДЕНА ПЛАЗМА ТОРТА – Брза, лесна за правење, со извонреден вкус

Ледена плазма торта е една брза, извонредна торта, лесна за приготвување и може да биде десерт за било која пригода. Потребни состојки: 4 јајца, 4 лажици шеќер, 50...

Плазма торта со мерки на лажица – многу лесна, брза и...

Многу едноставна торта. Потребни состојки: 3 јајца 21 лажица шеќер 16 лажица масло 21 лажица млеко 23 лажици брашно 1 прашок за печиво 2 лажици какао 500 мл млеко за натопување на корите За...

Торта со бисквити, лешник, кокос и пудинг од ванила: СЕ ТОПИ...

Се топи во уста! Потребни состојки: 1 литар млеко, 2 пудинг од ванила, 250 г шеќер, 3 ванилин шеќер, 1 чоколадо за готвење, 200 г мелени лешници, 200 г кокос, 200 г мелени...

Плазма торта: само ќе речам – СОВРШЕНА!

Оваа торта беше главен хит на роденденот на син ми и сите ми го бараа рецептот, па еве ќе го споделам и со вас. Потребни...

Брза плазма торта која се прави за 15 минути

Потребни состојки: 500 г плазма мелени бисквити 200 г мелени лешници/ореви 200 г шеќер во прав 200 г путер/маргарин за колачи 100 г чоколадо (млечно или за готвење) 200 мл...