Дома Тагови брза пита гибаница

Таг: брза пита гибаница

Најбрзата ГУЖВАНА ПИТА со јајца и урда – 10 минути подготовка...

Рецептот за оваа вкусна, едноставна гужвана пита ни го претстави нашата драга членка, почитуваната Габриела Миленкоска во групата НМД рецепти. Рецептот навистина е многу...

Побрзо и поевтино од ова нема – Пченкарна пита со јогурт...

Економична пченкарна пита без сирење, направена со јогурт и пченкарно брашно. Многу е убава, вкусна и болна. Се прави брзо и едноставно. Потребно е...