Дома Тагови брза и вкусна чоколадна торта

Таг: брза и вкусна чоколадна торта

Баба ми му велеше на дедо ми дека ќе му свари...

Oва е еден многу стар рецепт за чоколадна торта на која филот не се премачкува, туку само се излева бидејќи е течен како млеко....

ЗА МЕНЕ ОВА Е НАЈУБАВА ТОРТА НА СВЕТОТ: Малку млеко, брашно...

Една од омилените торти, кои многу често ги подготвувам и секогаш цела се изедува на родендените, но и кога ќе ми дојдат гости. Убаво...

Овој колач се прави во двојна доза: Не содржи брашно, сите...

Сите состојки се дозираат со чаша. Koлачот е кремаст и сочен, а излегува доста голем, повеќеслоен. Се подготвува многу лесно и едноставно, само се...

ЧОКО БАНАНА ТОРТА: Најдобрата торта на сите времиња, лесна и брза...

Пробајте ја оваа брза, евтина и голема чоко банана торта од која излегува многу количински. Кога ќе се пресече на парчиња, изгледа многу декоративно...

Уникатна торта со неповторлив вкус: Роденденот на маж ми беше најзборуван...

Ова е рецепт за уникатна торта која по вкус не се споредува со ниедна друга. По рецептот на „Готвиме лесно“ ја направив оваа торта...

Чоколадна торта мека како памук, може да се филува со крем...

Она што е интересно за оваа памучна торта е тоа што може да ја јадете самостојно или да ја филувате. Првично овој рецепт е...

ЧОКОЛАДНА ТОРТА: Постапката е толку лесна, што секој може да ја...

За оваа торта ви се потребни многу малку состојки, а добивате слатко задоволство кое нема да ве остави рамнодушни. И најпребирливите ја обожаваат оваа...

Оваа торта се врти во нашето семејство како скап накит: Сите...

Највкусната старинска чоколадна торта со ореви: Десерт со традиција чиј вкус ве маѓепcyва. Рецептот за оваа торта го наследив од мојата баба Љуба (која...

Оваа торта се топи во уста: Готова е додека трепнете, не...

Чоколадната торта која сите ми ја зборуваат колку била одлична. Ја правев пред 3 години за роденденот на ќерка ми и сите беа воодушевени,...

После оваа торта знам што значи „сочно“: вкусно, брзо и едноставно,...

Оваа чоколадна торта едноставно ќе ја обожавате. Откога го најдов рецептот, едноставно сум заглавена со него и не би го менувала за друг. Децата...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"